^Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

2020.05.17 IX otwarcie sezonu motocyklowego

Okres pandemii sparaliżował cały świat z naszych domów zbudował indywidualne miejsca odosobnienia, zabronił nam spotykania się ze znajomymi, organizowania jakichkolwiek imprez i zgromadzeń, pozamykał szkoły, kościoły i granice państw, zatrzymał ruch lotniczy każdemu obywatelowi założył maseczkę na twarz.  W naszej podświadomości zawitał lęk przed drugim człowiekiem, obawa zarażenia siebie oraz bliskich  jeszcze długo będzie nam towarzyszyć.  

Mimo tych wszystkich przeciwności Klub HDK „MOTOJADOWNIKI” w niedziele oficjalnie otworzył już po raz IX sezon motocyklowy. Otwarcie podobnie jak czasy w których przyszło nam żyć było bardzo nietypowe. Zakaz organizowania zgromadzeń sprawił , iż bez zsiadania z motocykli na godzinę 13:00 klubowicze zjechali się lśniącymi maszynami na odcinek drogi krajowej K 75 krążąc między rondem koło Lidla oraz rondem przy Intermarche.  Po wykonaniu kilku okrążeń  peleton motocyklistów z BIAŁYMI ORŁAMi na plecach przejechał drogami Brzeska, Jadownik, Porąbki Uszewskiej, Dębna, Sterkowca i Szczepanowa by bez słów pożegnania i zwyczajowego uścisku dłoni rozjechać się do domów.  

O godzinie 16:00 w kościółku pod wezwaniem Św. Anny na Bocheńcu ks. Wojciech Mróz odprawił mszę w intencji wszystkich członków klubu HDK MOTOJADOWNIK.  Słowami modlitwy prosił o bezpieczny i szczęśliwy sezon dla motocyklistów oraz zdrowie i nadzieję dla nas wszystkich.  Z powodu ograniczeń we mszy uczestniczyło tylko ośmiu członków stowarzyszenia na naszym facebookowym profilu uruchomiliśmy z niej transmisję na żywo.  

Dziękujemy wszystkim członkom naszego stowarzyszenia za zrozumienie i  zastosowanie się do reguł organizacji tego nietypowego otwarcia sezonu. Życzymy zdrowia, samych ugadanych motocyklowych wycieczek i jak najszybszego powrotu do normalności.

                                                                                                                              Zarząd HDK Motojadowniki

 

Copyright 2020  Witryna pasjonatów przygody z motocyklem