^Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

2018.11.11 100 litrów krwi na 100 lecie odzyskania niepodległości

      

       Jedenasty listopada 2018 r.  jest szczególnym dniem dla wszystkich Polaków. Równo 100 lat temu dzięki ofiarności i poświęceniu naszych przodków odzyskaliśmy niepodległość i żyjmy w wolnej suwerennej i niepodległej Polsce.  Dzisiaj patriotyzm nie wymaga od nas poświęcenia życia i ofiary krwi,  nie jesteśmy zmuszeni walczyć o utrzymanie granic o wolność słowa i języka polskiego. Dzisiaj patriotyzm ma zupełnie inny wymiar i znaczenie, to troska o nasze narodowe symbole i tradycje o naszą historię i szacunek do przodków oraz siebie nawzajem o jedność narodową i godne reprezentowanie naszego kraju na arenie międzynarodowej.  

       Bez wątpienia niezaprzeczalnym przejawem patriotyzmu jest troska o zdrowie narodu polskiego  i w ramach tych działań  klub Honorowych Dawców Krwi „MOTOJADOWNIKI” wspólnie z klubem HDK przy Komendzie Powiatowej PSP w Brzesku realizuje projekt współfinasowany przez Powiat Brzeski „100 litrów krwi na 100 lecie niepodległości”.  Dzisiaj w tak znaczącym dniu w ramach uczczenia święta niepodległości  ponad  200 krwiodawców zgłosiło się  w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku by podzielić się darem krwi z potrzebującymi.  Zorganizowana przez nas akcja  przerosła nasze oczekiwania i możliwości,  udało się nam zarejestrować 74 dawców i pobrać 25 litrów krwi. Aby nie zniechęcać licznej grupy chętnych nie zaprzestajemy naszych działań.  Wszystkich którym dzisiaj nie udało się wykrwawić zapraszamy w dniu 18 listopada 2018 r. (niedziela) w godzinach od 12:00 – 16:00 na teren szkoły podstawowej nr 3 w Brzesku przy ul. Legionów Piłsudskiego na kolejną akcję krwiodawstwa.   

Wyrazy uznania szacunku i podziękowania za najcenniejszy dar krwi dla wszystkich krwiodawców którzy nas odwiedzili  składa Paweł Pałka oraz  Wojciech Podleś.

 

 

Copyright 2020  Witryna pasjonatów przygody z motocyklem