^Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

2016.09.25 Piąte zakończenie sezonu motocyklowego Jadowniki – Bocheniec

        Górujące nad najstarszą południową  częścią Jadownik wzgórze Bocheniec w niedzielę 25 września 2016 r. już po raz piąty zgromadziło liczną grupę motocyklistów.  W zbudowanym w  miejscu prastarego grodu Wiślan zabytkowym kościółku  Św. Anny,  motocykliści  wraz z mieszkańcami Jadownik  spotkali się na wspólnej  modlitwie dziękując Bogu za kończący się sezon motocyklowy.  Po mszy świętej   wielobarwny peleton blisko 500 lśniących chromem maszyn z rykiem silników wyruszył na paradę drogami Jadownik, Brzeska, Mokrzysk, Szczepanowa oraz Sterkowca. Dzięki pięknej pogodzie cykliści dosiadając swych   rumaków, mogli podziwiać Kotlinę Sandomierską, Beskid Sądecki oraz fragment Tatr a okoliczni mieszkańcy różnorodność zakutych w stali koni mechanicznych na dwóch a czasem trzech kołach.  

       Po zakończonej paradzie wszyscy wspólnie oddawali się piknikowej atmosferze przy dźwiękach zespołu „Solton Band”,  rozkoszując się daniami z grilla i regionalnymi wypiekami serwowanymi przez młodzież  z grup parafialnych oraz tradycyjnie przygotowanym dla wszystkich uczestników spotkania darmowym bigosem i flaczkami. Licznie zgromadzone dzieci korzystały z dmuchanego placu zabaw oraz pożarniczego toru przeszkód przygotowanego przez nieocenionych druhów z OSP Jadowniki.  Już po raz drugi nasze spotkanie miało wymiar charytatywny, zebrane na tacę w trakcie mszy datki w całości zostały przekazane na leczenie i rehabilitację strażaka OSP Jadowniki druha Mariusza, w którego imieniu chciałbym podziękować wszystkich darczyńcom.  W trakcie spotkania strażacy OSP    w dowód wdzięczności za pomoc w organizacji charytatywnej zbiórki na ręce Prezesa Klubu Honorowych Dawców Krwi „ MOTOJADOWNIKI” Pana Wacława Japy przekazali pamiątkową statuetkę oraz okolicznościowy adres.

       W imieniu Klubu HDK „MOTOJADOWNIKI” gorące słowa podziękowania kieruję do Proboszcza Parafii Św. Prokowa Opata ks. Tadeusza Górki oraz ks. Edwarda Janikowskiego za niecienioną pomoc w organizacji spotkania, do Burmistrza Brzeska Pana Grzegorza Wawryki oraz Starosty brzeskiego Pana Andrzeja Potępy za wsparcie finansowe oraz patronat nad naszą imprezą, do Pani Marii Sułek za darmową strawę dla motocyklistów, do wszystkich członków zespołu „Solton Band” który zupełnie za darmo bawił nas przez kilka godzin, do strażaków OSP Jadowniki za zabezpieczenie imprezy a przede wszystkim do motocyklistów za przybycie i dobrą wspólną zabawę. 

                                                                                                                                                                     Wojciech Podleś

Galeria: Autor Wiesław Orlita

Galeria: Autor Tomasz Machow_ski - Perkins

   

Copyright 2020  Witryna pasjonatów przygody z motocyklem