^Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

2016.06.22 Watykan - pielgrzymka motocyklowa „Iskra Miłosierdzia”

 

       Osiemnastego czerwca 2016 r. z Krakowa wyruszyła Pielgrzymka Motocyklowa „Iskra Miłosierdzia” organizowana przez Komitet Organizacyjny ŚDM oraz stowarzyszenie Salezjański Wolontariat Misyjny - Młodzi Światu we współpracy z Województwem Małopolskim. Wydarzenie powstało z inicjatywy motocyklistów oraz ks. Adama Parszywki, dyrektora departamentu komunikacji Komitetu Organizacyjnego ŚDM, który pełnił funkcję Komandora.  Pielgrzymka rozpoczęła  się Mszą Świętą rozesłania odprawioną przez ks. Kardynała Stanisława Dziwisza w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Punktem kulminacyjnym pielgrzymki było spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem w dniu 22 czerwca br. o godz. 10:00 podczas środowej Audiencji Generalnej na Placu św. Piotra. Pod eskortą policji grupa 130 motocykli przejechała obok Koloseum, poprzez Piazza Venezia, a następnie wjechała pod Watykan słynną Via della Conciliazione, która została specjalnie otwarta na czas naszego przejazdu. Podczas audiencji wręczyliśmy Ojcu Świętemu dar, którym  biała skórzana kurtka motocyklowa z logiem ŚDM na plecach, kask z wizerunkiem Pana Jezusa Miłosiernego oraz oryginalny krzyż wykonany z łańcucha i zębatek motocyklowych. 

 

Galeria: Autor Wiesław Orlita

2016.11.19 Zabawa Andrzejkowa Jadowniki

Galeria: Autor Tomasz Machow_ski - Perkins 

 

            Stowarzyszenie Klubu Honorowych Dawców Krwi Motojadowniki 19 listopada br. zorganizowało zabawę Andrzejkową, która miała miejsce w Domu Ludowym w Jadownikach. Impreza zgromadziła 149 osób, wśród których znalazło się szerokie grono miłośników dwóch kółek jak i osób dla których przygoda z motocyklem dopiero się zaczyna. Na początku zabawy wszystkich gości serdecznie przywitał Prezes Stowarzyszenia Klubu Honorowych Dawców Krwi Motojadowniki Pan Wacław Japa, dziękując za liczne przybycie i życząc udanej zabawy.

            Organizatorzy imprezy Andrzejkowej zatroszczyli się o prawdziwie motocyklową atmosferę. Na scenie ku uciesze gości, znalazły się dwa znane i niezawodne motocykle Junak oraz WSK, a dopełnieniem motocyklowego charakteru zabawy były dumnie noszone na plecach zrzeszonych motocyklistów kamizelki z logo Stowarzyszenia Klubu Honorowych Dawców Krwi Motojadowniki. Tło muzyczne zapewnił znakomity zespół Solton-Band z Brzeska, a przygotowany przez nich repertuar od samego początku skutecznie zachęcał do zabawy. W przerwach uczestnicy zabawy mieli do dyspozycji szeroki wybór dań gorących, zimnych, ciast, napojów oraz dla smakoszy prawdziwie wiejskich smaków- wyroby wędliniarskie z najwyższej półki. Wszystkie te przysmaki zapewniła firma gastronomiczna Catering Staf Bogusław Filipek z siedzibą w Dębicy.

            Cała impreza Andrzejkowa przebiegła w znakomitej atmosferze, wyśmienitych humorach oraz doborowym towarzystwie z nadzieją na powtórkę w już 2017 r., a wiec do zobaczenia w tym samym lub nawet większym gronie ...

2016.09.25 Piąte zakończenie sezonu motocyklowego Jadowniki – Bocheniec

        Górujące nad najstarszą południową  częścią Jadownik wzgórze Bocheniec w niedzielę 25 września 2016 r. już po raz piąty zgromadziło liczną grupę motocyklistów.  W zbudowanym w  miejscu prastarego grodu Wiślan zabytkowym kościółku  Św. Anny,  motocykliści  wraz z mieszkańcami Jadownik  spotkali się na wspólnej  modlitwie dziękując Bogu za kończący się sezon motocyklowy.  Po mszy świętej   wielobarwny peleton blisko 500 lśniących chromem maszyn z rykiem silników wyruszył na paradę drogami Jadownik, Brzeska, Mokrzysk, Szczepanowa oraz Sterkowca. Dzięki pięknej pogodzie cykliści dosiadając swych   rumaków, mogli podziwiać Kotlinę Sandomierską, Beskid Sądecki oraz fragment Tatr a okoliczni mieszkańcy różnorodność zakutych w stali koni mechanicznych na dwóch a czasem trzech kołach.  

       Po zakończonej paradzie wszyscy wspólnie oddawali się piknikowej atmosferze przy dźwiękach zespołu „Solton Band”,  rozkoszując się daniami z grilla i regionalnymi wypiekami serwowanymi przez młodzież  z grup parafialnych oraz tradycyjnie przygotowanym dla wszystkich uczestników spotkania darmowym bigosem i flaczkami. Licznie zgromadzone dzieci korzystały z dmuchanego placu zabaw oraz pożarniczego toru przeszkód przygotowanego przez nieocenionych druhów z OSP Jadowniki.  Już po raz drugi nasze spotkanie miało wymiar charytatywny, zebrane na tacę w trakcie mszy datki w całości zostały przekazane na leczenie i rehabilitację strażaka OSP Jadowniki druha Mariusza, w którego imieniu chciałbym podziękować wszystkich darczyńcom.  W trakcie spotkania strażacy OSP    w dowód wdzięczności za pomoc w organizacji charytatywnej zbiórki na ręce Prezesa Klubu Honorowych Dawców Krwi „ MOTOJADOWNIKI” Pana Wacława Japy przekazali pamiątkową statuetkę oraz okolicznościowy adres.

       W imieniu Klubu HDK „MOTOJADOWNIKI” gorące słowa podziękowania kieruję do Proboszcza Parafii Św. Prokowa Opata ks. Tadeusza Górki oraz ks. Edwarda Janikowskiego za niecienioną pomoc w organizacji spotkania, do Burmistrza Brzeska Pana Grzegorza Wawryki oraz Starosty brzeskiego Pana Andrzeja Potępy za wsparcie finansowe oraz patronat nad naszą imprezą, do Pani Marii Sułek za darmową strawę dla motocyklistów, do wszystkich członków zespołu „Solton Band” który zupełnie za darmo bawił nas przez kilka godzin, do strażaków OSP Jadowniki za zabezpieczenie imprezy a przede wszystkim do motocyklistów za przybycie i dobrą wspólną zabawę. 

                                                                                                                                                                     Wojciech Podleś

Galeria: Autor Wiesław Orlita

Galeria: Autor Tomasz Machow_ski - Perkins

   

Copyright 2020  Witryna pasjonatów przygody z motocyklem