^Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Uroczystość pogrzebowa Gosi Mordarskiej

Uroczystość pogrzebowa Gosi odbędzie się w najbliższy piątek, tj. 6 czerwca 2014 o godzinie 14:00.

Pogrzeb rozpocznie msza św. w niepołomickim kościele pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników (ul. Piękna 2), skąd swą ostatnią prostą Gosia pojedzie na parafialny cmentarz w Niepołomicach.

WIĘCEJ INFORMACJI

Trzecie zakończenie sezonu motocyklowo - rowerowego Bocheniec 2014

Bocheniec zakończenie sezonu 2014    W niedzielę 28 września 2014 roku, urocze wzgórze Bocheniec gościło rekordową tym razem liczbę dwukołowych rumaków. Dzięki zaangażowaniu księdza Edwarda Janikowskiego oraz motocyklistów z Jadownik, przy zabytkowym kościółku Św. Anny mogliśmy wspólną modlitwą podziękować Bogu za kończący się sezon motocyklowy 2014. W trakcie mszy świętej motocykliści podziękowali pomysłodawcy oraz wieloletniemu organizatorowi spotkań motocyklowych w Jadownikach ks. Mariuszowi Florkowi za pracę trud i serce, które wkładał w realizację posługi duszpasterskiej oraz opiekę nad grupą młodzieżową Św. Anny w naszej parafii.  W imieniu motocyklistów na ręce naszego serdecznego przyjaciela oraz duchowego przewodnika ks. Mariusza, pamiątkowy upominek złożył starosta powiatu Brzeskiego Pan Andrzej Potępę, życząc równie obfitych owoców w krzewieniu wiary na nowej placówce w Dębicy.

     Po mszy i poświęceniu pojazdów, cykliści dosiadając zakute w stali rumaki, z warkotem silników ruszyli na przejażdżkę ulicami Jadownik i Brzeska. Dzięki pięknej słonecznej pogodzie uczestnicy parady podziwiali niepowtarzalne  widoki  pogórza karpackiego oraz rozległych nadwiślańskich równin a mieszkańcy Jadownik barwny peleton prezentujących swe maszyny jeźdźców. Po paradzie wspólnie bawiliśmy się przy dźwiękach  zespołu „RETUS” oraz rozkoszowali przysmakami z grilla.  Spotkanie motocyklistów  już po raz szósty w Jadownikach było dla nas dobrą zabawą oraz promocją zachowanych na w Bocheńcu umocnień prastarego  grodu Wiślan opasających wzgórze o czym proponuję poczytać w poniższym artykule:

http://www.brzesko.ws/_Brzesko/documents/Historia/bocheniec_ak.asp

W imieniu duszpasterzy oraz cyklistów z Jadownik szczególne słowa podziękowania kieruję do motocyklowej braci która zaszczyciła nas tak liczną obecnością.

Wojciech Podleś. 

Bocheniec zakończenie sezonu 2014  Zakończenie sezonu Bocheniec 2014
Galeria; Autor - Wiesław Orlita

Galeria: Autor - Tomasz Machowski

Materiał filmowy z naszego zakończenia sezonu Bocheniec 2014: Autor Tarnowska TV 

Materiał filmowy z naszego zakończenia sezonu Bocheniec 2014: Autor wovskee

Copyright 2020  Witryna pasjonatów przygody z motocyklem