^Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Spotkanie kończące sezon motocyklowy

Będąc motocyklistą trudno się cieszyć z faktu, iż sezon motocyklowy właśnie się zakończył i zamiast szumu wiatru we włosach wspólnych wyjazdów, spotkań i zlotowych wrażeń, pozostają biesiady przy kominku, wspomnienia i oczywiście plany na nowy sezon. By łatwiej znieść okres zimowej stagnacji 13 października 2012r. spotkaliśmy się w blisko sześćdziesięcioosobowym gronie w remizie OSP w Jadownikach na wspólnej zabawie, świętując zakończenie kolejnego udanego sezonu motocyklowego. Dzięki pomysłowości Darka oprócz tanecznych wyczynów w rytm muzy zapodanej przez kapelę „RETUSZ” zorganizowaliśmy szereg zabaw i konkursów. Jak na prawdziwą motocyklową imprezę przystało rozpoczęliśmy od konkursu jazdy na rowerze. O ile zapowiedź tej rywalizacji zabrzmiała kolokwialnie o tyle wyniki okazały się zaskakujące i jednogłośnym zwycięzcą została Ania. Przygotowany przez  Staszka (Saszłyka) i Cześka (Frędzla) bicykl okazał się arcytrudnym do opanowania pojazdem, przy próbie skrętu zmieniał on tor jazdy w zupełnie przeciwnym kierunku.  W rywalizacji zespołowej pomiędzy cyklistami z rejonu bocheńskiego i brzeskiego zmagaliśmy się w przeciąganiu liny i jeździe na trójosobowych nartach. W tej pierwszej konkurencji nasze koleżanki z sąsiedztwa w składzie Basia, Krysia i Anisia okazały się niepokonanie i wiele wysiłku w rywalizacji panów włożyli Szymek (Strażak), Piotrek (Mućka) i Sebastian (Baryła) by wyrównać nasze szanse i odzyskać stracone punkty. Pełen zaciętej rywalizacji i humoru okazał się konkurs wbijania gwoździ który w kategorii pań wygrała Jolka a w kategorii panów bezkonkurencyjny okazał się Arek (Kroku).

             Przy rytmach polskiego roka oraz suto zastawionych przednim jadłem stołach, przygotowanym przez nieocenioną Iwonkę - właścicielkę restauracji „Sztygarówka” z Bochni spędziliśmy ostatnią wspólną huczną motocyklową noc roku 2012 bawiąc się do białego rana.    

 Autor galerii - Wojciech Podleś: oglądaj więcej

Zakończenie sezonu motocyklowego Jadowniki – Bocheniec 2012

           Wspólne spotkania motocyklistów przy modlitwie są cyklicznie organizowane w wielu świątyniach. Takie spotkanie z okazji otwarcia sezonu motocyklowego po raz pierwszy w Jadownikach przeżyliśmy w kwietniu 2012r. w kościele pod wezwaniem Św Prokopa. W dniu 30 września spotkaliśmy się ponownie w zabytkowym Kościółku pw. Św. Anny na malowniczym wzgórzu Bocheniec by podziękować Bogu za szczęśliwie zakończony kolejny sezon motocyklowy. Grupa młodzieżowa z opiekunem Ks. Mariuszem Florkiem po przygotowała bogate zaplecze gastronomiczne oraz krótką część artystyczną. Dla każdego z uczestników poza wymiarem duchowym spotkania organizatorzy zapewnili niepowtarzalne widoki panoramy powiatu brzeskiego oraz darmowy poczęstunek.    

Wojciech Podleś

Spotkanie przy pomniku Ofiar Wypadków Komunikacyjnych

             W dniu 16 września 2012r. w miejscowości Zabawa k. Tarnowa uczestniczyliśmy w  IV Spotkaniu Motocyklistów przy Pomniku Ofiar Wypadków Komunikacyjnych. Uroczystość rozpoczęła msza święta odprawiona w Sanktuarium bł.  Karoliny  w intencji tych wszystkich, którzy zginęli na drogach.  Po Mszy św. pod pomnikiem została odmówiona modlitwa a uczestnicy złożyli kwiaty i znicze. Organizatorzy w ramach spotkania w „STODOLE” przygotowali poczęstunek dla uczestników a w godzinach popołudniowych odbyły się koncerty zespołu Cure My Vanity, który nagrał teledysk przy pomniku „Przejście „ oraz zespołu country Halio Band z Bochni. My jednak spędziliśmy popołudnie w restauracji "Sztygarówka" w Bochni, gdzie sympatyczna właścicielka Iwonka zawsze serwuje pyszną darmową filiżankę kawy dla motocyklistów. 

Autor galerii - Magdalena Serwa: oglądaj więcej

Pierwsze otwarcie senonu motocyklowego w Jadownikach

            Sięgająca swoją tradycją początków XV w parafia pod wezwaniem Św. Prokopa Opata w Jadownikach w dniu 29 kwietnia 2012 r. stała się miejscem rozpoczęcia sezonu motocyklowo-rowerowego. Zainicjowana przez Księdza Mariusza Florka młodzież gimnazjalna, wspólnie z grupą motocyklistów  z Jadownik, zorganizowała pierwszą tego typu imprezę na terenie powiatu brzeskiego. Spotkanie rozpoczęła Msza Święta w intencji licznie przybyłych użytkowników jednośladów. Po poświęceniu pojazdów mury świątyni zadrżały, kilkaset maszyn zgromadzonych wokół kościoła z łomotem równym startującemu myśliwcowi ruszyło na trasę po okolicy. Mieszkańcy Jadownik, Brzeska, Szczepanowa oraz Sterkowca mogli podziwiać eskortowany przez policję kilkuminutowy przejazd, ryk silników szum opon oraz dźwięki klaksonów wielu mieszkańcom przerwał niedzielny posiłek gromadząc ich licznie wzdłuż trasy przejazdu. Wykute ze stali, obdarzone duszą spalonych oktanów maszyny, prowadzone przez odzianych w skóry oraz gore-texowe kombinezony jeźdźców wzbudzał zachwyt i podziw mieszkańców. Swój przejazd ulicami Jadownik zainicjowała też grupa rowerzystów, promując zdrowy tryb życia oraz sposób nie tylko na aktywny wypoczynek, lecz również organizację lokalnej komunikacji publicznej. Najmłodsi natomiast pokonali swoją mini trasę przed plebanią wykazując się niezwykłą sprawnością.

            Na terenie plebani oprócz motocykli oraz kilku zgromadzonych zabytkowych samochodów prezentowały się na scenie lokalne zespoły taneczno muzyczne. Strażacy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Jadownik oraz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku zorganizowali pokaz działań ratowniczo gaśniczych. Mogliśmy zobaczyć sposoby wykonywania dostępu do osób poszkodowanych uwięzionych w pojeździe oraz techniki działań gaśniczych. W trakcie występów i pokazów prowadzono szereg niecodziennych licytacji. 

          Nowych właścicieli znalazł mały szczeniak, para czubatych kur, baran kameruński, jajo strusia, gołąb, któremu nabywca niezwłocznie podarował wolność, okolicznościowe koszulki oraz szereg innych ciekawych przedmiotów. Kulinarne gusta uczestników, trwającej do godziny 21.00 imprezy zaspokajała bogata oferta gastronomiczna, przygotowana dzięki życzliwości Gimnazjum w Jadownikach przez Panie pracujące w kuchni to bigos i wojskowa grochówka, które rozchodziły się natychmiast serwowane przez Koło Gospodyń i Rodziców Młodzieży z grupy oraz domowe wypieki, a także różnorodne potrawy z grilla. Dla motocyklistów był darmowy bigos i wojskowa grochówka.

               Zdecydowanie najbardziej emocjonującym elementem było rozstrzygnięcie loterii fantowej, w której nabywca za każdy los otrzymywał upominek. Spośród kilkudziesięciu cennych nagród trzy najważniejsze to robot kuchenny, rower turystyczny oraz skuter marki „ROMET”. Nagrody te rozlosował Starosta Brzeski Pan Andrzej Potępa, który objął swym patronatem naszą imprezę oraz gospodarz miejsca Proboszcz Parafii św. Prokopa Ks. Tadeusz Górka.

             W tym dniu najważniejsi byli motocykliści, którym gorąco dziękujemy za udział. Blisko pięciuset dotarło do nas z wielu bardzo odległych miejsc w Polsce, by wraz z Bogiem przez kolejny sezon nawijać asfalt na koła swoich motocykli. Szczególne słowa uznania należą się jednak młodzieży pod przewodnictwem Księdza Mariusza – to im zawdzięczamy to szczególne spotkanie, jakiego w swej blisko trzydziestoletniej motocyklowej przygodzie nigdy nie doświadczyłem. Dokonali rzeczy niezwykłej, przygotowali imprezę, która ściągnęła nie tylko motocyklistów, spotkanie na plebani zgromadziło całe rodziny od maluszków w wózkach po nasze babcie i dziadków. Organizując otwarcie sezonu motocyklowego, zbierali środki na wakacyjną oazę, a ponadto zintegrowali przy wspólnej pracy i zabawie szereg działających na terenie miejscowości organizacji społecznych, jak strażaków OSP, Społeczność Gimnazjum w Jadownikach, które włączyło się w wielu wymiarach, Zespół Jadowniczanie, Zespół młodzieżowy Alternatywa, Panie z Koła Gospodyń, grupy młodzieżowe oraz pasjonatów jednośladów.

            W imieniu Grupy Młodzieżowej z Jadownik chciałem wyrazić słowa podziękowania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób wspierali nas w przygotowaniu i organizacji rozpoczęcia sezonu motocyklowo- rowerowego – Jadowniki 2012.

                                                                                                                                                Wojciech Podleś

Autor galerii - Oskar Jakubowski studio "KAMIRO": oglądaj więcej

Copyright 2020  Witryna pasjonatów przygody z motocyklem