^Powrót do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

2013 European Bike Week 2013 Faaker See

        W tym roku już po raz czwarty miałem możliwość uczestniczyć w największym wydarzeniu motoryzacyjnym europy.  We wtorek 04 września 2013 r. w kierunku Austriackich  Alp na zlot Harleya Davidsona  ruszyły z Brzeska trzy maszyny Kawasaki VN 900 prowadzony przez Tomka, Suzuki DL 1000 dosiadany przez parę Arka z Gosią oraz Yamaha FJR 1300 pod moimi sterami, w Wiedniu do naszej  czwórki dołączył Harley prowadzony przez Gerharda.

         Rozpoczynający się we wtorek festiwal trwa nieprzerwanie do niedzieli i bez wątpienia jest najbardziej niepowtarzalnym motoryzacyjnym wydarzeniem starego kontynentu.  Od początku zlotu zostaje wprowadzony wokół jeziora Faaker See ruch jednostronny, po ulicach na które nie mają prawa wjazdu samochody  poruszają się w nieprzerwanym ciągu tysiące motocykli.  Senne malowniczo położone w Alpejskim pejzażu  jezioro staje się areną nieprzerwanej zabawy, na każdym  kroku stoją knajpy, stragany oraz liczne sceny. Niepowtarzalną atmosferę tego miejsca kreuje różnorodność serwowanych  dań, potraw, alkoholi, motoryzacyjnych gadżetów,  gatunków granej  muzyki od Heavy Metaowych kapel do Szkockich dudziarzy a przede wszystkim tysiące motocyklistów dosiadających dwukołowych rumaków.

Oprócz rozmachu, w tym roku przyjechało 75 000 motocykli i ponad 100 000 uczestników od polskich zlotów Harleya ten różni się zasadniczo tym, iż prawo  do wstępu i zabawy ma każdy cyklista bez względu na to czy dosiadał Vespy wartej 50 euro czy Harleya za 100 000 dolarów.  Zachęcam wszystkich polskich organizatorów zlotów Harleya Davidsona zamkniętych dla innych posiadaczy jednośladów do odwiedzenia Faaker See i skonfrontowania zaściankowych spotkań jakie organizują z prawdziwą europejską imprezą.

            Co bardzo mnie  cieszy co roku na tej imprezie przybywa polskich wystawców oferujących produkty z najwyższej pułki jakościowej jak np. Fabryka Odzieży i Akcesoriów Motocyklowych dvp z Chełmka czy Firma  Game Over Cycles budująca motocykle customowe z Lisich Jam z Podkarpacia.  W bieżącym roku możemy się poszczycić dwoma silnymi polskimi akcentami w trakcie trwania zlotu, w piątkowym konkursie customowym  Bike Show motocykl zainspirowany przez polską grupę death metalową Behemoth, zbudowany przez  Game Over Cycles zdobył nagrodę publiczności i dodatkowo nagrodę w loterii HD w postaci motocykla Dyna Switchback wygrała nasza rodaczka Ewa Zalewska z Bielawy czego szczerze jej gratuluje.

 

Galeria Faaker See 2013

Copyright 2020  Witryna pasjonatów przygody z motocyklem